Přístupy : Dnes 115 / Online 1 člověk        Chat:        Tomb Raider - DXTre3D Editor Poslední aktualizace : 2.9.2010       

Aktualizace

co nového přinesly poslední aktualizace

(2.9.2010) Další level do sbírky

První level nového autora vůbec nevipadá špatně a rozhodně ho můžu doporučit k zahrání. Level se jmenuje Station a je od RaĎima. Stáhnout si ji můžete jako vždy LEVELY/Amat. Levely.

(9.6.2010) První level na novém webu

První aktualizace databáze levelů po přestěhování webu. Jde o opravdu vydařené dílo, takže stahujte, hrajte a sledujte videa. Hra se jmenuje The Complicated Case a je od LaraHCroft91. Stáhnout si ji můžete jako vždy LEVELY/Amat. Levely.

(1.5.2010) Přejmenování a přesunutí webu

Vážení přátelé bývalého webu Sakul Raider. Tímto všem oznamuji, že web Sakul Raider změnil název na DXTre3D Editor a zároveň byl i přestěhován na novou adresu www.dxtre3d.sakul.cz. Doména www.sakulraider.cz bude po vypršení expirace zrušena. Vše je reakce na skoro nulovou iniciativu fanoušků a proto jsem se rozhodl, abych nemusel web zcela zrušit, což by byla jistě škoda, přesunout ho pod moji hlavní stránku Sakul World. V podstatě se nic nemění a vše zůstává při starém. Jediná změna se jěště týká fóra, které bude také združeno pod centrální fórum na webu Sakul World.

(4.4.2010) Manuál k editoru

Dnes jsem aktualizoval českou verzi manuálu k DXTre3D editoru. Je to zmé strany poslední aktualizace a tak tento manuál považujte za finální dílo. Pokud však chcete něčím do tohoto manuálu přispět, samozřejmě můžete a já to rád přidám. Takže manuál najdete samozřejmě v sekci DOWNLOAD/Návody.

(7.6.2009) Levely

Po delší odmlce ve tvorbě se konečně zase objevil další level od Nelly pojmenovaný Jerusalem: The dome of The Rock. Najdete ho jako vždy u dalších levelů.
Také jste si možná všimli, že nám přestal fungovat chat. Prozatím jsem odstranil okno, kde se zobrazoval počet chatujících a dál uvidíme co stím uděláme. Pokud máte zájem chat obnovit, tak mi o tom napište. Jinak ho asi zcela zruším pro nezájem.

(14.2.2009) Levely

Dnešní aktualizace nám přináší dvě amatérské hry na Enginu TR-3. Jedná se o hru Celtic Ruins, které je sice hotová a zveřejněná pěkně dlouho, ale jaksi jsem ji sem zapoměl zařadit. Je to dílo moje a Artefactora.
Další hrou je pak TR - Vision of Future, která obsahuje 10 levelů a její děj se odehrává skoro po celém světě, jak jsme u TR-3 zvyklí. Autorkou je LaraHCroft91.

(3.1.2009) Levely + návody

V první aktualizaci tohoto roku toho je opět plno. V první řadě musím upozornit na amatérský level od Razziho The Mayan Relic. Také přibyl jeden Testlevel od Arakangy Legacy Christmas, tak to okoukněte v patřičných sekcích.
Dále byly konečně aktualizovány návody k některým starším levelům, takže pokud jste se někde zasekli, je tu pro Vás vysvobození. Aktualizovány byly návody na tyto levely: Iraq Sacred Place, Return to Innocence, The Tomb of Nephilim a The Mayan Relic.

(26.12.2008) Level Databáze + drobnosti

Konečně jsem se dokopal k vytvoření Level Databáze, o které tady mluvím již dost dlouho a skutek utek. Nyní tedy databáze funguje a do začátku jsem vložil první 3 amatérské hry. Nadále bude databáze rozšiřována zahraničními levely a hrami, které otestujeme a pokud budou kvalitní zařadíme do databáze. Takže se hráči nemusí bát, že by tam narazili na nějaký odfláknutý level či hru.
Také jsem trochu upravil (doplnil) bannery zobrazující se na každé stránce. Opět jsem totiž obdržel nějaké nové a to od Nelly a Razziho. Pokud i někdo další nějaký vytvoří, rád ho zařadím.

(11.10.2008) Nové levely + návody

Poslední dobou tu máme stále aktualizace tipu Nové levely + návody. Ani dnes tomu nebude jinak. Přibyl nám level od Nelly - Iraq Sacred Place a také nějaké ty starší resty v podobě návodů a to jak přímo na webu, tak i těch v PDF pro stažení. Takže level najdete v sekci LEVELY/Amat. Levely a kde najdete návody snad také víte.
Možná taková novinka je Video návod k mému mikro levelu zde.

(21.9.2008) Nové levely + návody

Opět tu máme nějaké ty amatérské levely a dokonce jeden Mikro level. Také jsem doplnil nějaké ty návody. Tímto chci požádat všechny autory, kteří tu mají na stránkách level, aby mi poslali návod(y) na jejich level(y). Od dnešního dne jsou akceptovatelné i Video návody. V případě zájmu o umístění Vašeho video návodu mne prosím kontaktujte na E-mail.

(13.9.2008) Nové levely

Dnes je nových levelů opravdu hodně. Konkrétně jde o čtyři díla, která najdete v sekci LEVELY/Amat. Levely. Původně jsem chtěl dát nějaké to Testlevelů, ale nakonec jsem se rozhodl, že to bude vše v levelech. Všechny levely se dají dohrát, takže se do toho pusťte.
V současné době se připravuje Level Base, která bude ze začátku dostupná ve fóru. Pokud by někdo chtěl pomoci s konverzí levelů byl bych rád. Výce na hlavní stránce a posléze v diskusi.

(13.7.2008) Nový level

První level Kapitäna se jmenuje The Tomb of Nephilim. Stahujte jako vždy v sekci LEVELY/Amat. Levely. V sekci LEVELY/Amat. TestLevely od tohoto autora máme jeden také vydařený Testlevel.
Také byl doplněn návod k levelu Jungle od Jirky008.

(31.5.2008) Nový level + návody

V první řadě nám přibyl nový level od LaraHCroft91 a to Return to Egypt. Stahujte jako vždy v sekci LEVELY/Amat. Levely.
Dále byly doplněny nějaké návody k starším levelům jako jsou Pathfinder, The Book of Destiny a Brazilia - Reloaded. Takže pokud jste v těchto levelech uvízli je tu pro vás vysvobození.

(8.5.2008) Sekce odkazy + Spřátelené weby

Podařilo se mi konečně opravit nefunkční odkazy v sekcích ODKAZY a odstranit dnes již nefunkční weby. Zároveň, bylo na úvodní stránku přidáno okno Spřátelené weby, kde se postupně zobrazují malé bannery spřátelenách webů. Pokud chcete patřit mezi ně, stačí mě kontaktovat.

(27.4.2008) Level Pathfinder

Už dlouho se nestalo, aby následovaly dvě aktualizace hned po sobě. A právě dnes tomu tak je a tak tu máme tentokráte plnohodnotný level od Nelly a to Pathfinder. Jako vždy si ho můžete stáhnout v sekci LEVELY/Amat. Levely

(26.4.2008) Sekce Mikro Levely

Po delším čase a hodně velkém trápení se mi podařilo dokončit sekci Mikro Levely. Zároveň do této sekce byl umístěn můj první Mikro Level, který byl vytvořen jako inspirace pro ostatní kutily. Do sekce se dostanete přes menu LEVELY/Mikro Levely. Doufám, že se nám tato sekce již brzi zaplní.

(20.4.2008) Amat. Levely

V dnešní aktualizaci nám přibylo celkem dost levelů a další se připravují. Takže v sekci LEVELY/Amat. Levely najdete level od Jirky008 Jungle a od LaraHCroft91 tu máme celou sérii The Book of Destiny.
Jako další level (Testlevel) je od Joeye. Původně měl být určen do soutěže Mikro level. Bohužel se nepodařilo dodržet zadání projektu a proto nemohl být zařazen do sekce Mikro Levely. Takže stáhnout si ho můžete v sekci LEVELY/Amat. Testlevely.

(23.3.2008) Tools Programy

Dnes jsem konečně dokončil aktualizaci Editačních programů, které najdete v sekci DOWNLOAD/Editační nástroje. Přibylo mnoho zajímavých prográmků, které zde chyběli. Obvzláště pak pro enginy TR-3.
Také byla aktualizována v sekci DOWNLOAD/Patche verze Tomb Raider 4.5 Engine Patcheru (TREP) v. 076 rev5b.
V příští aktualizaci se zaměřím na nový NGLE editor a jeho vývojové nástroje a utility, včetně nového NG enginu.

(21.1.2008) Level

První aktualizace v novém roce. Původně měla být mnohem dříve, ale jak už to bývá situace se trochu zamotala a najednou tu bylo nové PC bez zálohy webu, a když konešně byla záloha webu zase nebyly nástroje pro editaci stránek. Ale to je již za námi a nyní je vše ve starých kolejích a tak můžeme aktualizovat.
V první řadě máme nový level od Pabla a to přepracování jeho starého levelu. Nový level se jmenuje Brazilia - Reloaded a najdete ho v sekci LEVELY/Amat. Levely.
Také se mi konečně podařilo doplnit některé návody jmenovitě na levely: Legacy: Tajemství Babylonu a Little Summer Adventure. Takže pokud jste v těchto levelech někde uvízli stačí nahlédnout do návodu a problém bude vyřešen.
No a nakonec jsem provedl několik drobných změn na stránkách, kterých si možná ani nevšimnete a tak není nutné to nějak moc rozepisovat. Snad jen to, že na každou stránku byla doplněna reklamní plocha.

(24.11.2007) Level

Tato aktualizace nám přináší dlouho očekávanou první část hry Legacy: Tajemství Babylonu. Autorů tohoto díla je několik a můžete si o nich něco přečíst na jejich domovské stránce. Odkaz naleznete jako vždy u levelu samotného v sekci LEVELY/Amat. Levely. Zajímavostí této hry je, že je kompletně v češtině a to i včetně dabingu. Dokonce nechybí několik animovaných sekvencí.
Také byla na stránky přidána reklama (bohužel), ale jinak to opravdu nejde a nějak se vydělávat na provoz musí.

(28.10.2007) Návody

Konečně jsem se dostal k aktualizaci. Takže co je nového ? V první řadě je nový level od Nelly a to Little Summer Adventure, který je ke stažení v sekci LEVELY/Amat. Levely. Tento level je zároveň takovou první vlaštovkou ve způsobu prezentace levelů. Levely totiž budou nadále distribuovány jako instalační balíky, takže odpadne přidávání dalších souborů, aby jste si level mohli zahrát. Nyní stačí pouze spustit instalaci a ta vás provede celím procesem instalace a ve výsledku bude hratelný level. Tímto způsobem budou levely dostupné komukoli. Je to prakticky to samé, jako když si instalujete jakékoli demo hry.
Dále pak byl dolněn návod k levelu Magická zahrada. Na zbívajících návodech, které ještě chybí se pracuje.
Bohužel jsem nestihl přidat do aktualizace avizované Tools programy, takže to necháme na příště. Ovšem rozhodně potěší nová verze DXTre3D editoru ve verzi 2L. V této verzi je mimo jiného odstraněn problém se stále se opakujícím prúletem kamery, ale hlavně problém s mizením místností, pokud se kamera dostala do portálu. Tento problém mne trápil od začátků co s DXTre3D editorem pracuji. Nová verze je ke stažení v sekci DOWNLOAD/Editory.

(31.8.2007) Návody

Po delší době se mi konečně podařilo přidat tři návody k amatérským levelům. Jedná se o levely Miliarty police area, Miliarty police area - escape a TombRaider SM The Lost City.

(8.7.2007) TestLevel

Dnes toho není mnoho, ale jistě potěší TestLevel, který si můžete stáhnout v sekci LEVELY/Amat. TestLevely

(1.7.2007) Level + opravy a vylepšení webu

V dnešní aktualizaci naleznete můj level Caves, který naleznete jako obvikle v sekci LEVELY/Moje Levely. Tento level je součástí kompletní hry Shadows of Eternity, která je samozřejmě také ke stažení na této stránce v sekci LEVELY/Amat. Levely. Tato verze levelu Caves by neměla obsahovat chyby, které se bohužel vyskytli ve hře.
Jako vylepšení webu lze považovat SouthBoard na úvodní stránce. Do něho můžete psát krátké zprávy. Také byly opraveny některé chyby v různých sekcích, na které jsem zcela náhodou přišel.

(9.6.2007) Hra Shadows of Eternity a návod na font

Po dlouhé a strastiplné cestě se to konečně podařilo. Hra Shadows of Eternity je hotova a tak se do ní můžete konečně pustit. Stahujte ji v sekci LEVELY/Amat. Levely.
V sekci DOWNLOAD/Návody si můžete stáhnout PDF návod od Joeye na úpravu fontů v TRLE.

(30.4.2007) Kompletní datadisk pro TR-2

V dnešní aktualizaci naleznete datadisk pro TR-2, který je složen z amatérských levelů poskládaných do kompletní hry. Jedná se o image CD, vytvořené v programu Alcohol 120, takže je možné si ho vypálit na CD, nebo načíst do virtuální mechaniky. Instalace hry by se měla spustit automaticky, pokud ne spustíte ji poklepáním na soubor AUTORUN.EXE. Můžete si zvolit instalaci minimální, při které se nainstaluje pouze exe soubor hry a jinak se celá hra hraje z CD. Nebo je zde možnost si hru celou nainstalovat na HDD a z CD se pouze přehrává hudba. Doufám, že se vám to bude líbit.

(28.3.2007) Levely a testlevely

Tentokrát jsem si pro vás připravil poměrně velkou nadílku. V sekci LEVELY/Amat. Levely nám přibyl jeden level od MissCroft a v sekci LEVELY/Amat. Testlevely hned další dva Testlevely od této autorky. Ale to stále není vše. Se svím testlevelem přišel i Hofer a Nella. Takže máte určitě na několik dní vystaráno.

(21.3.2007) Chyby na stránkách

Konečně jsem se dostal k tomu, abych opravil chybu při vypisování počtu chatujících. Bohužel server na kterém je chat umístěn již dále nepodporuje některé funkce, které byli k vypsání počtu uživatelů nutné. Chat samotný samozřejmě funguje dále a přístup do něho zůstává nezměněn. Pokud se budete chtít podívat zda je někdo v chatu stačí použít levé menu na úvodní stránce. Ještě se budu snažit zprovoznit staré vypisování, ale prozatím nemůžu nic slíbit.
Dále se připravuje aktualizace Amatérských levelů, která bude již brzy.

(4.2.2007) Všechno možné

Dnešní aktualizace toho přináší poměrně dost a to všeho možného. Začneme asi sekcí DOWNLOAD/Editory, kde byli upraveny linky na Vývojové prostředí, které poslední dobou nefungovali. Dále byl přidán update DXTre3D editoru již na verzi 2.0 Rev 2K. Zároveň byla přidána nová verze TRLE editoru, která je již určena pro WinXP a Win Vista. Levely obsažené v tomto editoru jsou včetně veškerých animací, což vám značně zjednoduší tvorbu vašich levelů. Na to navazuje i další update, tentokrát TRLE editoru. Jedná se o The Next Generation Level Editor, což je rozšiřující a vylepšující patch. Zmíním zde pouze jedno vylepšení a to je rozšířená možnost generování terénu. Toto není samozřejmě vše co tento patch přináší. Rozhodně kdo používá TRLE by se na něj měl podívat. Oto víc pokud má se stávajícím TRLE problémy na WinXP nebo Vista.
Možná bude někoho zajímat i to že byl dnešním dnem spuštěn Klub přátel editoru. Více se dočtete na úvodní straně a v diskusi.

(4.1.2007) Levely

Jak je poslední dobou zvykem v aktualizacích, zase tu máme nějaké ty amatérské levely. Takže to můžete jako obvikle omrknout v sekci LEVELY/Amat. Levely.

(24.12.2006) Levely + návody

V první řadě vám všem přeji hodně štěstí, zdraví a vánoční pohody v tyto i následující dny, jakožto i po celý příští rok. Ti co tvoří levely budou potřebovat i silné nervy a stálý přísun dobrých nápadů.
Takže se rovnou podíváme co jsem si na vás přichystal pod stromeček. Určitě vás potěší nový Amat. level od Marca Bartoliho v sekci LEVELY/Amat. Levely. Dále byla zprovozněna další sekce v návodech a to Návody k Amat. Levelům. Omrknout to můžete v NÁVODY/Amatérské levely. V brzké době budou ještě další návody doplněny.

(19.12.2006) Sakul Raider: Zákon a návod

Možná jste si již všimli, že na úvodní stránce přibilo nové menu DŮLEŽITÉ - Číst všichni: jehož součástí je Sakul Raider: Zákon. Jde v podstatě o několik pravidel, které jsem stanovil pro tento web, ale hlavně pro diskusi (Fórum). Tyto pravidla jsou na jiných diskusích naprostou samozřejmostí a mají předejít zbytečným příspěvkům, které by se opakovaly, nebo neměly žádnou hodnotu.
Další je i nová stránka pro nově příchozí návštěvníky tohoto webu, kde tito "začátečníci" naleznou informace, jak se zorientovat na tomto webu. Každý by si měl tuto stránku přečíst, aby věděl, kde co najde.
Protože se nám blíží vánoce, rozhodl jsem se nadělit vám novou verzi návodu k DXTre3D editoru, které nejen, že obsahuje mnoho novinek a doplnění, ale také i další věci s editací související. Návod není prozatím ještě kompletní, ale jistě už i v této verzi přijde vhod. Stáhnout si ho můžete v PDF formátu v sekci DOWNLOAD/Návody.

(29.11.2006) Levely a návod

Vzhledem k tomu, že nám přibyl nový autor levelů (Jirka008), máme tu dnes jeho 2 díla určená pro TR-3. Je na nich sice vydět, že se jedná o první díla, ale i tak mu patří dík za oživení levelů právě do tohoto dílu TR. Tyto dva nové levely si můžete stáhnout v sekci LEVELY/Amat. Levely.
A v sekci DOWNLOAD/Návody si zase můžet stáhnout návod na tvorbu a editaci textur. Návod je jako vždy ve formátu PDF.

(12.11.2006) Návod

Dnešním dnem byla aktualizována sekce NÁVODY/Instalace Amat. Levelů.
Také jste si již určitě všimli, že web byl přestěhován na novou adresu www.sakulraider.cz. Na staré adrese zůstalo jen fórum a chat. Fórum bylo také aktualizováno a přibyli v něm dva nové vzhledy, které si můžete přepnout v nastavení vašeho profilu.
Dále se můžete těšit na příští aktualizaci, která bude zahrnovat opět nějaké ty Amat. levely a Testlevely. Také přibudou nějaké textury pro TR-1 ve vysokém rozlišení.

(23.10.2006) Doplnění

Protože já jsem hlava děravá při minulé aktualizaci jsem na něco jak už to bývá zapoměl. Tímto to tedy napravuji a vy v sekci ODKAZY/Spřátelené weby naleznete nový odkaz a v sekci DOWNLOAD/Editační nástroje nový program.

(21.10.2006) Tools a Návody

Tentokráte je aktualizace zaměřena na pomocné prográmky a návod pro TRLE editor.
V sekci DOWNLOAD/Editační nástroje přibyla aktuální verze WadMergeru již ve verzi 1.97 Beta 1. Dále přibyli dva nové programy jimiž jsou TrePhoenix, který umožňuje převod hotového levelu na projekt (*.TRx - Tre) a program FexInspectSK, kteý je vylepšenou verzí předchozího vynikajícího nástroje pro dolování informací z levelů.
Samostatnou kapitolou je pak zveřejnění návodu pro TRLE editor v sekci NÁVODY/TRLE editor.
Je toho poměrně dost a tak věřím, že si každý přijde na své. Málem bych úplně zapoměl na Artefactorův návod pro PixStr. Ten si můžete stáhnout v PDF formátu v sekci DOWNLOAD/Návody.

(7.10.2006) Nové levely

Dnešní aktualizace je zaměřená na levely. V sekci LEVELY/Amat. Testlevely přibyl nový testlevel od Nelly. Mrkněte na to, rozhodně stojí za zkoušku. V sekci LEVELY/Amat. Levely přibyl také nový level, tentokráte od slovenského autora Gerbila. Ale hned budou následovat další, tak hrajte rychle, ať můžete pokračovat.
V sekci O WEBU/Připravuji byl přepracován způsob načítání stránky tak, aby se jako defaultní stránka zobrazovala ta s rozpracovanými projekty.

(30.9.2006) Dnes je toho trochu více

Po menší pomlce v aktualizacích je tu zase něco nového. V první řadě v sekci OODKAZY/Spřátelevé weby přibyli další dva odkazy.
V sekci DOWNLOAD/Patche byl aktualizován TR patcher na verzi 0.743 final. Tak se můžete podívat co umí nového.
Také byli v sekci DOWNLOAD/Návody aktualizovány soubory Helpu od Mira. Již ve verzi 1.4.
To stále není vše. V sekci NÁVODY/Flash návody byli přidány další dva a to na tvorbu oken a používání 2D Mřížky. Doufám, že jsem na nic nezapoměl. Jo a taky na úvodní stránce je vyhodnocení předchozích anket. Tak se podívejte jak to dopadlo.

(10.9.2006) Nový Testlevel + další

Jak je již z názvu aktualizace patrné, přibil jeden Testlevel od Kapitäna. Jedná se o skoro plnohodnotný level, takže ho okoukněte. Dále byli v sekci DOWNLOAD/Návody aktualizovány soubory Helpu od Mira. Něco bylo opraveno a také doplněno. Současně byli i opraveny některé chyby na stránkách.

(26.8.2006) Nový design stránek

Dlouho jsem sliboval nový design stránek. Dnes jsem svému slibu dostál a tak se již procházíte po zcela novém webu. Samozřejmě veškerý předešlý obsah zůstal zachován, s tím že přibily nějaké nové sekce a některé byli poněkud vylepšeny, nebo pozměněny. Co se týká veškerých starších aktualizací, ty jsem již na tento web nekopíroval, ale kdo má zájem se podívat jak se postupně tyto stránky vyvíjeli, může si předešlé aktualizace stáhnout v PDF formátu. Odkaz naleznete v levém menu. Toto levé menu je také novinka, jedná se o takové podmenu pro příslušnou sekci. Co ještě dodat. Snad jen to, že se stránky budou ještě vyvíjet a dolaďovat. Takže tento vzhled nemusí být konečný, ale pravděpodobně už asi ani v budoucnu k nějakým markantním změnám nedojde. Pokud máte někdo nějaké nápady na vylepšení můžete zase jako obvykle své nápady psát a třeba se něco uchytí. I když je pravda, že spíš ne, protože nikdo zase nic nenapíše. Tak se ale pak nedivte, že stránky jsou takové jaké sou.

 

Menu - Tomb Raider - DXTre3D Editor